czwartek, 30 maja 2013

Jak napisać list z prośbą o autograf?


Dzisiaj nic nie dostałem bo jest Boże Ciało więc postanowiłem napisać mini poradnik. Postaram się krótko i zwięźle przedstawić Wam jak napisać list. Taki sposób nie musi Wam się podobać, jednak ja tak zawsze piszę i dostaję odpowiedź.
List do aktora/aktorki

Drogi/Droga ... (imię aktora/aktorki)
Mam na imię ..., mam ... lat i jestem Pani/Pana wielkim fanem. Uwielbiam każdą Pana/Pani rolę! Każda jest perfekcyjna a najbardziej podobała mi się ta z filmu ... (tytuł filmu). Nie mogę się doczekać Pana/Pani następnej roli! Życzę Panu/Pani samych sukcesów w dalszej karierze. Czy byłaby możliwość wysłania mi Pana/Pani autografu? Bardzo mi na tym zależy.

Pozdrawiam, ... (imię)

List do piłkarza
Drogi ... (imię piłkarza)
Mam na imię ..., mam ... lat i jestem wielkim kibicem ... (nazwa klubu) z Polski(jeżeli piszesz do zagranicznego piłkarza, a jeżeli do polskiego to możesz to ominąć). Kibicuję ... (nazwa klubu) od kiedy pamiętam i zawsze będę Wam kibicował. Dla mnie jest Pan/jesteś jednym z najlepszych piłkarzy w ... (nazwa klubu lub ligi). Życzę Panu/Ci dużo sukcesów w ... (nazwa klubu lub ligi) i wiele trofeów. Czy byłaby możliwość wysłania mi Pana/Twojego autografu?

Pozdrawiam, ... (imię)

List do sportowca

Drogi/Droga ... (imię sportowca)
Mam na imię ..., mam ... lat i jestem Pana/Pani wielkim fanem! Wspieram Pana/Panią w występach na ... (Olimpiadzie, Mistrzostwach itd.). Bardzo podobała mi się Pana/Pani ... (tutaj możesz podać przykład ostatniego występu jaki oglądałeś). Życzę Panu/Pani dużo sukcesów w dalszej karierze i wiele medali na ... (Olimpiadzie, Mistrzostwach itd.). Bardzo proszę o wysłanie mi Pana/Pani autografu.
Pozdrawiam, ... (imię).List to wokalisty/wokalistki

Drogi/Droga ... (imię wokalisty/wokalistki)
Mam na imię ..., mam ... lat i uwielbiam Pana/Pani piosenki! Moją ulubioną jest ... (tytuł). Najbardziej lubię w niej ... . Mam nadzieję, że będzie Pan/Pani tworzyć jak najwięcej takich piosenek. Czy byłaby możliwość wysłania mi Pana/Pani autografu?

Pozdrawiam, ... (imię)


List do agencji/klubu

Witam Serdecznie!
Jestem wielkim fanem ... (nazwa klubu, piłkarza, wokalisty itd.) Uwielbiam ...(piszemy co w nim lubimy, chyba, że piszemy do klubu, wtedy omijamy to zdanie). Zawsze będę Wam kibicował (to zdanie piszemy gdy wysyłamy list do klubu, agencji piłkarskiej). Byłaby możliwość wysłania mi autografu ... ?

Pozdrawiam, ... (imię).


To chyba tyle, tak mi się wydaje, w razie pytań proszę pisać w komentarzach ;) Czekam na Wasze oceny. Oczywiście każdy list powinien być inny, przede wszystkim powinien być WASZ. Jeżeli jednak ktoś pierwszy raz pisze list, tutaj podałem kilka szablonów :)


Post pochodzi z bloga http://autografy-tyski.blogspot.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz